خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  ستاره طعامی با تودیع وثیقه آزاد شد

ستاره طعامی با تودیع وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ستاره طعامی، شهروند بهائی ساکن شیراز، روز سه شنبه دوم آبان ماه با تودیع وثیقه از زندان عادل آباد این شهر آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ستاره طعامی از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند به هرانا گفت: “آزادی خانم طعامی روز سه شنبه دوم آبان ۱۴۰۲، با تودیع وثیقه پنج میلیارد تومانی صورت گرفته است.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

در تاریخ چهارم مهرماه سال جاری، ستاره طعامی به همراه سه شهروند بهائی دیگر با هویت های سحر محب پور بیست و چهار ساله، رکسانا وجدانی بیست و پنج ساله، و بهاره قادری چهل و پنج ساله، توسط نیروهای اداره اطلاعات در شهر شیراز بازداشت شدند.

ستاره طعامی، شهروند بهائی پنجاه و هفت ساله ساکن شهر شیراز است.

شهروندان بهائی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار شهروند بهائی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهائیان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید