خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کارخانه کیش چوب هرمزگان

معوقات مزدی کارگران کارخانه کیش چوب هرمزگان

خبرگزاری هرانا – کارگران کارخانه کیش چوب در جزیره کیش واقع در استان هرمزگان از عدم پرداخت مطالبات مزدی چهار ماهه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران کارخانه کیش چوب در استان هرمزگان از مطالبات معوقه خود خبر دادند.

یکی از این کارگران در این خصوص گفت: “حدود ۱۳۰ کارگر با میانگین ده سال سابقه کار در کارخانه کیش چوب در جزیره کیش مشغول کار هستند. این کارگران از خردادماه سال جاری تا پایان شهریور ماه، چهار ماه است هیچ گونه حقوق و مزایایی از کارفرما دریافت نکرده‌اند.”

وی ضمن بیان اینکه “عیدی سال گذشته نیز از سوی کارفرما هنوز به کارگران پرداخت نشده است” در ادامه افزود: “علیرغم پیگیری مداوم برای دریافت مطالباتمان، هیچ یک از مسئولان در شهرستان و جزیره کیش پاسخگوی مشکلات به وجود آمده برای کارگران نیستند.”

این کارگر همچنین با اشاره به اینکه مطالبات مزدی حدود ۸۰ کارگر دیگر در مجموعه جدید کارخانه کیش چوب (تولیدی مبلمان) به تاخیر افتاده است، اظهار کرد: “بی‌ پولی و سرگردانی کارگران کارخانه کیش چوب، مشکلات زیادی را برای آنها و خانواده‌ هایشان ایجاد کرده است.”

به گفته وی، اکثر کارگران مشغول به کار در این کارخانه مهاجر هستند و در اتاق‌ های دو نفره در شرایطی سخت به دور از خانواده‌ های خود  زندگی می‌کنند. در عین حال کیفیت یک وعده غذایی (نهار) که به این کارگران داده می‌شود خوب نیست و آنها در این خصوص نیز ناراضی هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید