خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت حاتم ازدمیر در زندان ارومیه

عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت حاتم ازدمیر در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – حاتم ازدمیر، شهروند تبعه کشور ترکیه و زندانی محبوس در زندان ارومیه، علیرغم وضعیت نامساعد جسمانی، از رسیدگی پزشکی مناسب و اعزام به بیمارستان محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حاتم ازدمیر از رسیدگی پزشکی مناسب در زندان ارومیه محروم است.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای ازدمیر در تماس با هرانا گفت: “حاتم ازدمیر از مشکلات کلیوی رنج میبرد. علیرغم نیاز این زندانی به رسیدگی تخصصی پزشکی و اعزام به بیمارستان، مسئولان بهداری زندان تنها به تجویز مسکن برای وی بسنده کرده اند.”

پیشتر شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان خوی، حاتم ازدمیر شهروند تبعه کشور ترکیه را از بابت اتهام “بغی” به اعدام محکوم کرد. حکم صادره در تاریخ ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۰ به این زندانی ابلاغ شد. چندی بعد حکم اعدام آقای ازدمیر در یکی از شعب دیوان عالی کشور نقض و پرونده وی به شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

حاتم اوزدمیر اوایل تابستان سال ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در ماکو بازداشت و پس از گذشت دو ماه، به بند سیاسی زندان ارومیه منتقل شد.

وی سپس در تاریخ ۲۷ شهریورماه همان سال به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل و چندی بعد مجددا به زندان مرکزی ارومیه بازگردانده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید