خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  سردشت؛ یک کولبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی زخمی شد

سردشت؛ یک کولبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی زخمی شد

خبرگزاری هرانا – شامگاه یکشنبه بیست و ششم شهریورماه، یک کولبر در پی تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی سردشت زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کولبر نیوز، شامگاه یکشنبه بیست و ششم شهریور ۱۴۰۲، در پی تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی در نوار مرزی “کانی زرد” شهر سردشت یک کولبر به شدت زخمی شد.

هویت این کولبر، شهرام رسول زاده، اهل سردشت عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، کولبر مذکور توسط نیروهای سپاه پاسداران مورد هدف قرار گرفته و جهت مداوا به مراکز درمانی منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱؛ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۲۱ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۳۳ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۲۸ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۲۶ کولبر زخمی شدند و ۲ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید