خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  وقوع آتش سوزی در زندان قرچک ورامین

وقوع آتش سوزی در زندان قرچک ورامین

خبرگزاری هرانا – از ساعاتی پیش بخشی از زندان زنان قرچک ورامین دچار آتش سوزی شده است. بر اساس گزارشات دریافتی هرانا احتمال سرایت حریق به داخل بندهای این زندان وجود دارد. دلایل این آتش سوزی همچنان مشخص نیست و خانواده های زندانیان نگران سلامت نزدیکان خود در این زندان هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه بیست و پنجم شهریور ۱۴۰۲، بخشی از زندان قرچک ورامین دچار آتش سوزی شد.

خانواده یکی از زندانیان محبوس در این زندان در تماس با هرانا گفت: از ساعاتی پیش بخشی از زندان دچار آتش سوزی شد. حریق از قسمت هواخوری آغاز شد. نیروهای گارد زندان در مقابل اندرزگاه ها مستقر شدند و اجازه خروج زندانیان از اندرزگاه ها داده نشد. حریق تا نزدیکی اندرزگاه پنج پیش روی کرده و امکان سرایت آتش به داخل بندها وجود دارد.

همزمان خانواده یکی دیگر از زندانیان در تماس با هرانا، منبع این آتش سوزی را آشپزخانه زندان عنوان کرد.

ساکنان مناطق افراد این زندان نیز از مشاهده دود حاصل از این آتش سوزی خبر داده اند.

تشابه این واقعه با آتش سوزی سال گذشته در زندان اوین که تلفات جانی برجا گذاشت موجب افزایش نگرانی خانواده های زندانیان شده است.

تاکنون از دلایل این آتش سوزی و خسارات ناشی از آن اطلاعی حاصل نشده است، مسئولان زندان نیز تا این زمان تنظیم این گزارش هیچ اظهارنظر و اطلاع رسانی صورت نداده اند.

زندان قرچک ورامین یکی از زندان های ایران است که عموما زندانیان زن با جرایم عمومی در آن نگهداری میشوند اما بارها زندانیان سیاسی نیز برای تحمل حبس به این زندان تبعید شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید