خانه  > اندیشه و بیان  >  در پی ساخت فیلم “برادران لیلا”؛ سعید روستایی به حبس محکوم شد

در پی ساخت فیلم “برادران لیلا”؛ سعید روستایی به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سعید روستایی، کارگردان و فیلم‌نامه نویس، به دلیل “ساخت و پخش فیلم برادران لیلا” توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به شش ماه حبس تعزیری و مجازات های تکمیلی محکوم شد. یک بیستم حکم حبس آقای روستایی قابل اجرا و مابقی به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دیده بان ایران، سعید روستایی به حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

در این گزارش آمده است؛ در پی ساخت و پخش فیلم “برادران لیلا” در جشنواره کن توسط آقای روستایی، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری این کارگردان و فیلم‌نامه نویس را از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد. یک بیستم حکم صادره قابل اجرا و مابقی به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده است.

همچنین آقای روستایی در این حکم تحت عنوان “تعلیق مراقبتی” به مجازات هایی همچون “خودداری از فعالیت‌ های مرتبط با جرم ارتکابی یا استفاده از وسائل موثر در آن در ایام تعلیق، خودداری از ارتباط و معاشرت با اشخاص فعال در عرصه فیلمسازی در ایام تعلیق و گذراندن دوره فیلمسازی با حفظ منافع ملی و اخلاقی در دانشکده صدا و سیما قم به میزان ۲۴ ساعت در ایام تعلیق” محکوم شده است.

پیشتر جواد نوروز بیگی تهیه کننده فیلم “برادران لیلا” اظهار داشته بود که در پی ساخت این فیلم، او و آقای روستایی ممنوع الکار و با گشایش پرونده قضایی در دادسرای اوین مواجه شده اند.

گفتنی است، “برادران لیلا” فیلمی ایرانی در ژانر درام به نویسندگی و کارگردانی سعید روستایی است که در سال ۱۴۰۱ به نمایش در آمد. برادران لیلا در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ برنده جایزه فدراسیون بین‌ المللی منتقدان فیلم (بخش غیراصلی) شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید