خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  روزنامه خراسان از بازداشت یک زن دو تابعیتی خبر داد

روزنامه خراسان از بازداشت یک زن دو تابعیتی خبر داد

خبرگزاری هرانا – روزنامه خراسان از بازداشت یک زن دو تابعیتی ایرانی-آمریکایی خبر داد و اتهام وی را “جاسوسی” عنوان کرد. هر چند مقابله با امر جاسوسی به عنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی، طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، روزنامه خراسان از بازداشت یک زن دو تابعیتی ایرانی-آمریکایی خبر داد.

روزنامه خراسان اتهام این زن را جاسوسی عنوان کرد و نوشت: “این زن که در هفته های اخیر بازداشت شده است، سابقه حضور در سازمان های مردم نهاد در افغانستان را دارد.”

در این گزارش به هویت، محل بازداشت و محل نگهداری این شهروند اشاره نشده است.

براساس این گزارش، این زن به همراه سیامک نمازی، عماد شرقی، مراد طاهباز و شهاب دلیلی، شهروندان دو تابعیتی ایرانی-آمریکایی هستند که در حال حاضر در ایران محبوسند و مقامات ایران و آمریکا در حال بررسی تبادل این زندانیان هستند.

هر چند مقابله با امر جاسوسی به عنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی، طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید