خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  سیامک ابراهیمی و شاهرخ احمدی به حبس محکوم شدند

سیامک ابراهیمی و شاهرخ احمدی به حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – سیامک ابراهیمی و شاهرخ احمدی، شهروندان ساکن تهران توسط دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به ۹ سال و هشت ماه حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیامک ابراهیمی و شاهرخ احمدی به تحمل دوران حبس محکوم شدند.

براساس حکمی که توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و به عرفان کرم ویسی، وکیل مدافع این شهروندان ابلاغ شده است، آقای ابراهیمی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به‌ قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” به تحمل پنج سال حبس و در خصوص اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به هشت ماه حبس محکوم شده است. همچنین آقای احمدی به اتهام “اجتماع و تبانی به‌ قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” به ۴ سال زندان محکوم شده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر و اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی پنج سال حبس در خصوص آقای ابراهیمی قابل اجرا خواهد بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این افراد در تاریخ بیست و ششم تیرماه سال جاری در مرجع قضایی مذکور برگزار شده‌ بود.

سیامک ابراهیمی و شاهرخ احمدی، شهروندان ساکن تهران در تاریخ هجدهم بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در نهایت با تودیع وثیقه هفتصد میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید