خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  زاهدان؛ یک سوختبر در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی جان باخت

زاهدان؛ یک سوختبر در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی جان باخت

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه سی و یکم تیرماه، واژگونی خودرو یک سوختبر در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی در زاهدان، منجر به جان باختن وی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، امروز شنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۲، یک سوختبر در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی جان خود را از دست داد.

هویت این سوختبر، احمد هرمزی، ۳۲ ساله، فرزند الله نور، متاهل، دارای فرزند و ساکن شیرآباد زاهدان، عنوان شده است.

در این گزارش آمده است: “نیروهای نظامی در محور خاش_زاهدان، اقدام به تعقیب‌ و گریز یک خودروی سوختبر کردند که موجب واژگونی این خودرو شد. این سوختبر بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست میدهد و ماموران نظامی بعد از این حادثه بدون توجه به شرایط این سوختبر وی را به حال خود رها و محل را ترک می کنند.”

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران ویژه سال ۲۰۲۲، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

در سال ۲۰۲۲ مجموعا ۸۴۵ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند که از میان آنها ۵۷۱ شهروند جان خود را از دست دادند که این آمار شامل جان باختن ۲۲ کولبر، ۹ سوختبر و ۵۴۰ شهروند میشود. ۲۷۴ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۱۳۴ نفر کولبر، ۱۲۸ شهروند عادی و ۱۲ نفر سوخت بر هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید