خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام چهار زندانی همزمان با رهایی یک زندانی از چوبه دار

اجرای حکم اعدام چهار زندانی همزمان با رهایی یک زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر و قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان های ایلام و جیرفت به اجرا در آمد. همچنین یک زندانی در یزد که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود با کسب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، سحرگاه امروز پنجشنبه بیست و دوم تیرماه ۱۴۰۲، سه زندانی در زندان جیرفت اعدام شدند.

هویت آنها “سامان سالاری، ۳۳ ساله، مجرد و مهدی شریعتی، ۳۵ ساله، مجرد، اهل جیرفت و رشید دهمرده، حدودا ۵۰ ساله فرزند جمعه، متاهل، دارای ۸ فرزند اهل و ساکن روستای دهمرده از توابع ده دوست محمد خان” گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، آقای دهمرده در سال ۱۳۹۷ از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر توسط نیروهای امنیتی در جیرفت بازداشت و توسط دادگاه انقلاب جیرفت به اعدام محکوم شد. دو زندانی دیگر پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند.

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان ایلام

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز چهارشنبه بیست و یکم تیرماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان ایلام اجرا شد.

هویت این زندانی “حسینعلی ضرونی اهل روستای پشت باغ ضرونی، از توابع شهرستان کوهدشت” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “حسینعلی ضرونی پیش از بازداشت کارمند بانک بود. وی متهم بود که شوهر خواهر خود را به قتل رسانده و همچنین در حین فرار، دو مامور نیروی انتظامی را نیز در در محل ایست بازرسی پل گاومیشان به قتل رسانده است.”

رهایی یک زندانی از اعدام در یزد

به گزارش میزان، رییس اجرای احکام دادسرای یزد از رهایی یک زندانی در این شهر خبر داد و گفت:‌ “پرونده متهم پس از رسیدگی در دادسرا و دادگاه کیفری یک منجر به صدور حکم اعدام شد که پس از فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال و ابرام گردید و نهایتا با تقاضای اجرای قصاص از ناحیه، ولی دم مرحله اجرا شروع و مورد تنفیذ قرار گرفت.”

علی باقرپور افزود: “سحرگاه امروز  ۳۰ دقیقه قبل از اجرای حکم  با تلاش مجموعه قضات اجرای احکام کیفری دادسرای یزد و مدیریت زندان مرکزی، رضایت مشروط اولیاء دم مبنی بر پرداخت دیه حاصل و محکوم از اعدام رهایی پیدا کرد.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید