خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  حمیده زراعی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

حمیده زراعی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه هشتم خردادماه، حمیده زراعی یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه هشتم خردادماه ۱۴۰۲، حمیده زراعی در کرج بازداشت شد.

بازداشت خانم زراعی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی وی صورت گرفته است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “حمیده روز یکشنبه برای ترخیص ماشین خود که پیشتر در رابطه با بازداشت قبلی به دستور اطلاعات سپاه توقیف شده بود، رفته بود که پس از بازگشت طی تماس تلفنی با خانواده خود اعلام کرده بود که احتمال بازداشت مجدد او توسط این نهاد وجود دارد.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

خانم زراعی پیشتر در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ماه، طی ابلاغیه ای از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی به نفع گروه های مخالف نظام جمهوری اسلامی” به شعبه بیست و دو بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج احضار شده بود.

حمیده زراعی، پیشتر در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۸ بهمن ماه سال گذشته به دنبال صدور بخشنامه “عفو” از زندان کچویی کرج آزاد شد.

بر اساس گفته های پیشین مسئولین قضایی، اینطور برداشت شده بود که خانم زراعی با توجه به سوابق و پرونده، از جمله بازداشت شدگان اعتراضات اخیر است که با اعمال عفو مطروحه در بهمن مال گذشته، پرونده وی مختومه شده باشد. برداشتی که با توجه به ارسال احضاریه جدید نادرست بودن آن محرز است.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید