خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام ۷ زندانی در زندان های مختلف

اجرای حکم اعدام ۷ زندانی در زندان های مختلف

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روزهای چهارشنبه سوم و پنجشنبه چهارم خرداد ماه، حکم ۷ زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر و قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان های دستگرد اصفهان، کرمان و جیرفت به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، سحرگاه امروز پنجشنبه چهارم خرداد ماه ۱۴۰۲، ۴ زندانی در زندان کرمان اعدام شدند.

هویت سه تن از آنها “قادربخش دهانی معروف به نادر کلبعلی، ٣٩ ساله، فرزند نادر، متاهل، دارای فرزند و اهل زاهدان و عبدالرسول جمشیدی، ۵۵ ساله، متاهل، دارای فرزند و اهل استان فارس” و علی شهریاری متاهل، دارای فرزند، عنوان شده است.

عبدالرسول جمشیدی، قادربخش دهانی و علی شهریاری پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند. همچنین چهارمین اعدام شده که هویت او نا معلوم است، پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود.

بر اساس این گزارش، قادربخش در سال ١٣٩٧ و عبدالرسول در سال ۹۹ از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر در کرمان بازداشت شده بودند. همچنین این دو زندانی روز سه شنبه دوم خرداد ماه، از بند عمومی زندان کرمان به سلول های انفرادی این زندان جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بودند.

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان جیرفت

به گزارش حال وش، سحرگاه روز جاری، حکم یک زندانی دیگر با هویت “محمد دارایی (احمد گلبچه)،۳۰ ساله، فرزند عبدالناصر متاهل، دارای فرزند و اهل زاهدان” که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان جیرفت اجرا شد.

این زندانی، در سال ۹۸ بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

این زندانی روز سه شنبه دوم خرداد ماه، به یکی از سلول های انفرادی این زندان، جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بود.

اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان دستگرد اصفهان

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز چهارشنبه سوم خرداد ماه، دو زندانی به نام های “مجید جعفری و علی طبیب” در زندان دستگرد اصفهان اعدام شدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “مجید جعفری از حدود دو سال پیش بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر و علی طبیب از حدود سه سال پیش با اتهام قتل در زندان بودند.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۲، تعداد ۴۵۷ گزارش به ثبت رسیده است، که شامل محکومیت ۹۲ نفر به اعدام، از جمله محکومیت ۶ نفر در ملاعام و اجرای حکم اعدام ۵۶۵ نفر است. از این میزان ۲ حکم اعدام در ملاعام صورت گرفته است. همچنین ۵ فرد که در زمان ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند و در اصطلاح حقوقی آنها را کودک-مجرم می خوانند نیز در میان اعدام شدگان امسال قرار داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید