خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  گزارشی از اعدام هفت زندانی در زندان های مختلف

گزارشی از اعدام هفت زندانی در زندان های مختلف

خبرگزاری هرانا –حکم هفت زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر و قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان های بیرجند، یزد و وکیل آباد مشهد به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، سحرگاه امروز پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۴۰۲، پنج زندانی در زندان یزد اعدام شدند.

هویت سه تن از این زندانیان، “صبور شه بخش، ۳۲ ساله و اهل زاهدان، امیر رامشک، ۳۴ ساله و اهل شهرستان ریگان و عبدالبصیر بژم (توتازهی)، ۲۹ ساله و اهل زاهدان” عنوان شده است.

این زندانیان پیشتر طی سال های اخیر با اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند.

همچنین از هویت دو تن دیگر از پنج زندانی اعدام شده اطلاعی حاصل نشده است. یکی از آنها پیشتر از بابت اتهام قتل و دیگر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند.

بنا بر خبر دیگری، سحرگاه امروز پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شد.

هویت این زندانی، “نوراحمد زاروزهی (نهتانی)، متاهل، صاحب فرزند و اهل زاهدان” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “آقای زاروزهی در سال ۹۹ از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و توسط دادگاه انقلاب مشهد به اعدام محکوم شده بود.”

از سوی دیگر، سحرگاه روز شنبه نهم اردیبهشت ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان بیرجند اعدام شد.

هویت این زندانی، “جابر امینی فر، فرزند خان علی، متاهل، دارای فرزند و اهل روستای شغالک از توابع شهرستان دوست محمد” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، “آقای امینی فر بدون اطلاع خانواده و پس از چند سال اعدام شد.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۲، تعداد ۴۵۷ گزارش به ثبت رسیده است، که شامل محکومیت ۹۲ نفر به اعدام، از جمله محکومیت ۶ نفر در ملاعام و اجرای حکم اعدام ۵۶۵ نفر است. از این میزان ۲ حکم اعدام در ملاعام صورت گرفته است. همچنین ۵ فرد که در زمان ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند و در اصطلاح حقوقی آنها را کودک-مجرم می خوانند نیز در میان اعدام شدگان امسال قرار داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید