خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  ولی الله قدمیان، شهروند بهائی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

ولی الله قدمیان، شهروند بهائی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – ولی الله قدمیان، شهروند بهائی ساکن تهران، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۴۰۲، ولی الله قدمیان، شهروند بهائی ساکن تهران بازداشت شد.

به گفته یک منبع مطلع: “آقای قدمیان که از مسولان آرامستان بهائیان تهران (گلستان جاوید) است، در منزل شخصی خود بازداشت و تا کنون از محل نگهداری وی اطلاعی حاصل نشده است.”

گفتنی است که طی روزهای اخیر شهروندان بهائی تهران با کارشکنی مسئولان در صدور مجوز برای دفن درگذشتگان خود در محل آرامستان بهائیان تهران (گلستان جاوید) مواجه شدند.

شهروندان بهائی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار شهروند بهائی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهائیان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید