خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  محروم از تماس؛ گزارشی از آخرین وضعیت اکبر و مرتضی حمزه حسینی در ندامتگاه مرکزی کرج

محروم از تماس؛ گزارشی از آخرین وضعیت اکبر و مرتضی حمزه حسینی در ندامتگاه مرکزی کرج

خبرگزاری هرانا – اکبر حمزه حسینی و مرتضی حمزه حسینی، دو برادر ساکن کرج و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، در ندامتگاه مرکزی کرج محبوس هستند. این دو برادر، از تاریخ یک اردیبهشت ماه، از برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده محروم مانده اند که این موضوع باعث افزایش نگرانی های خانواده آنان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اکبر و مرتضی حمزه حسینی، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱،در ندامتگاه مرکزی کرج بسر میبرند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “این دو شهروند بازداشتی، به مدت ده روز است که از ملاقات و یا برقراری تماس تلفنی با خانواده خود محروم هستند. این امر موجب افزایش نگرانی خانواده آنان شده است.”

بنا بر گفته های این منبع مطلع: “اتهامات این دو برادر بازداشتی، «اخلال در نظم عمومی» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است که توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری فردیس، برای اتهام اخلال در نظم عمومی، حکم برائت صادر شد و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام توسط شعبه یک دادگاه انقلاب البرز به ریاست قاضی سید موسی آصف الحسینی، هر کدام به یک سال حبس محکوم شدند. این پرونده با اعتراض به رای دادگاه بدوی، جهت رسیدگی به دادگاه تجدیدنظر ارسال شد.”

بهمن ماه سال گذشته، این دو برادر به دلیل عزاداری برای مهدی کرمی و سید محمد حسینی، توسط مسئولان زندان مورد اعمال فشار مضاعف قرار گرفته و از سالن ۱۵ ندامتگاه مرکزی کرج به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

اکبر حمزه حسینی و مرتضی حمزه حسینی، شهروندان اهل لرستان و ساکن شهرک بنفشه کرج، در جریان برگزاری مراسم سوم مهسا امینی در تاریخ ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در فردیس این شهر بازداشت و سپس به ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شدند.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید