خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  عباس شریفی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

عباس شریفی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۲۲ فروردین ماه، عباس شریفی، شهروند اهل بهشهر و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ساری منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۲، عباس شریفی، شهروند اهل بهشهر و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ بازداشت شد.

محمد شریفی، برادر عباس شریفی در این خصوص اعلام کرد: “آقای شریفی در منزل شخصی خود توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ساری منتقل شد.”

آقای شریفی در تاریخ ۹ مهرماه سال گذشته در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در ساری همراه با ضرب و شتم بازداشت و پس از هفت روز به بند ویژه زندان ساری منتقل شد.

وی در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب ساری به ۴۳ ماه حبس تعزیری محکوم و نهایتا در تاریخ ۱۰ اسفند ماه، از زندان ساری آزاد شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید