خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ مهدی داستانی به حبس و شلاق محکوم شد

اعتراضات سراسری؛ مهدی داستانی به حبس و شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – مهدی داستانی، معلم ساکن یزد و از بازداشت شدگان اعتراضات ۱۴۰۱، توسط دادگاه کیفری یزد به تحمل یک سال حبس تعزیری، هفتاد و چهار ضربه شلاق، ممنوعیت خروج از کشور و انفصال از خدمت محکوم شد. این حکم در مرحله تجدید نظر عینا تایید شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی داستانی، از بازداشت شدگان اعتراضات شهریور ۱۴۰۱ به تحمل حبس و شلاق محکوم شد.

بر اساس حکمی که توسط دادگاه کیفری یزد به ریاست قاضی کریمی صادر شده است، آقای داستانی از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد ترافیک و همنوایی با اغتشاشگران” به یک سال حبس تعزیری، هفتاد و چهار ضربه شلاق، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و یک سال انفصال از خدمت محکوم و این حکم در مرحله تجدید نظر عینا تایید شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “این شهروند اواخر اسفند سال گذشته جهت اجرای حکم حبس و شلاق، احضار شده است.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “بخش دیگر پرونده وی در دادگاه انقلاب در حال رسیدگی بود که به دلیل عدم وجود مدارک کافی، از اتهامات مطروحه تبرئه شد.”

مهدی داستانی، معلم حق التدریس هنرستان ساکن یزد، در تاریخ ششم مهرماه ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سه روز بعد با تودیع قرار وثیقه هفتصد میلیون تومانی آزاد شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید