خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام, سایر گروهها  >  تجمع خانواده های زندانیان محکوم به اعدام/ اعتراضات شماری از شهروندان در زاهدان

تجمع خانواده های زندانیان محکوم به اعدام/ اعتراضات شماری از شهروندان در زاهدان

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه بیست و ششم اسفندماه، شماری از شهروندان اهل سنت در زاهدان با در دست داشتن پلاکاردها و سر دادن شعارهایی تجمع اعتراضی برگزار کردند. همچنین، شب گذشته جمعی از خانواده های زندانیان در خطر اعدام، با مطالبه توقف اجرای حکم نزدیکان خود، در مقابل درب زندان ارومیه دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه بیست و ششم اسفندماه ۱۴۰۱ ، شماری از شهروندان اهل سنت در زاهدان با در دست داشتن پلاکاردها و سر دادن شعارهایی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

علاوه براین، در جریان برگزاری نماز جمعه زاهدان، شماری از شهروندان اهل سنت پلاکاردهای اعتراضی در دست داشتند. بر روی این دست نوشته ها مطالبی مانند “زندانی سیاسی آزاد باید گردد و جامعه اهل سنت ایران خواهان عدالت و رفع تبعیض است” نوشته شده بود.

تجمع اعتراضی خانواده ها و بستگان زندانیان محکوم به اعدام در ارومیه

افزون بر این، پنجشنبه شب بیست و پنجم اسفندماه ۱۴۰۱، جمعی از خانواده های زندانیان در خطر اعدام، با مطالبه توقف اجرای حکم نزدیکان خود، در مقابل درب زندان ارومیه دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

روز جاری، حکم پنج زندانی مرد و یک زندانی زن که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان ارومیه به اجرا درآمد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید