خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی/ بیکاری ۱۹۰ کارگر نخ البرز

معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی/ بیکاری ۱۹۰ کارگر نخ البرز

خبرگزاری هرانا – کارگران کارخانه فرش پارس از عدم پرداخت حقوق معوقه و عیدی خود خبر دادند. همچنین ۱۹۰ تن از کارگران شاغل در واحد تولیدی نخ البرز واقع در شهر صنعتی البرز قزوین که حقوق معوقه طلب دارند، از محل کار خود اخراج شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران کارخانه فرش پارس از عدم پرداخت حقوق معوقه و عیدی خود خبر دادند.

یکی از این کارگران با بیان اینکه “با احتساب اسفند ماه، پنج ماه است که دستمزد دریافت نکرده‌ ایم و عیدی و پاداش‌ها نیز پرداخت نشده است”، گفت: “پیشتر حدود ۴۰۰ کارگر به همراه کارکنان اداری در این واحد تولیدی مشغول کار بودند که طی دو ماه گذشته حدود ۴۰ نفر به صورت خودخواسته محل کار خود را ترک کردند.”

بیکاری ۱۹۰ کارگر در قزوین

به گزارش ایلنا، شماری از کارگران شاغل در واحد تولیدی نخ البرز واقع در شهر صنعتی البرز قزوین، به دلیل افت تولید بیکار شدند.

یکی از این کارگران گفت: “حدود ۱۲۰ نفر از کارگران این واحد در ابتدای دی ماه سال جاری تعدیل و از ابتدای بهمن ماه نیز حدود ۷۰ کارگر دیگر به جمع کارگران تعدیل شده اضافه شدند.”

وی با اشاره به اینکه “دلیل بیکاری این تعداد نیرو کار، کاهش فروش محصولات این کارخانه بوده است”، ادامه داد: “در این واحد تولیدی حدود ۴۰۰ کارگر به همراه کارکنان اداری مشغول کار هستند که قراردادهای یک ماهه دارند. همچنین ما کارگران دو ماه حقوق معوقه خود را دریافت نکرده ایم.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید