خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  زهره سرو به زندان قرچک ورامین منتقل شد

زهره سرو به زندان قرچک ورامین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – زهره سرو، زندانی سیاسی روز سه شنبه ۴ بهمن، از زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱، زهره سرو، زندانی سیاسی به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “خانم سرو صبح سه شنبه به بهانه اعزام به بیمارستان طالقانی از زندان اوین خارج و به زندان قرچک انتقال داده شد. تا کنون از دلیل انتقال این زندانی سیاسی اطلاعی حاصل نشده است”.

پیشتر یک منبع مطلع در خصوص بیماری این زندانی به هرانا گفته بود: “چندی پیش زهره در زندان اوین به کرونا مبتلا شده بود؛ بهداری زندان به اشتباه بیماری وی را سرماخوردگی تشخیص داد و مدت ها از درمان مرتبط با بیماری خود محروم بود. وی پس از مدت ها به بیمارستان «شهداری تجریش» منتقل و پس از انجام آزمایشات مشخص شد که عفونت ناشی از کرونا به دلیل عدم رسیدگی به موقع، در بدن او باقی مانده است. نهایتا درمان وی با تجویز چند قرص آنتی بیوتیک صورت گرفت که تعلل در درمان به عدم بهبودی کامل او منجر شد. خانواده این زندانی که از دریافت دز سوم واکسن کرونا به دلیل تداوم بیماری اش محروم بوده، نگران سرایت این عفونت به قلب و ریه خانم سرو هستند.”

خانم سرو اوایل مهرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند الف-یک منتقل شد. وی اواسط آبان ماه با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین انتقال داده شد.

او در نهایت توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی تبلیغ علیه نظام” به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۶ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

این زندانی سیاسی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

زهره سرو، فرزند غیضان، متولد ۱۳۶۵ است. خانم سرو با عنوان “ماه فر” در فضای مجازی فعالیت داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید