خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  سجاد رمضان زاده با تودیع قرار وثیقه از زندان قوچان آزاد شد

سجاد رمضان زاده با تودیع قرار وثیقه از زندان قوچان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ششم بهمن ماه، سجاد رمضان زاده با تودیع قرار وثیقه از زندان قوچان آزاد شد. وی پیشتر در اواخر شهریور ماه در ارتباط با اعتراضات اخیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ششم بهمن ماه ۱۴۰۱، سجاد رمضان زاده از زندان قوچان آزاد شد.

آزادی وی با تودیع قرار وثیقه موقتا و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

آقای رمضان زاده پیشتر در تاریخ ۳۱ شهریور توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در اوایل مهر ماه طی یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده، از انتقال خود به زندان اوین خبر داد. وی پس از مدتی به تهران بزرگ و نهایتا از آنجا به زندان قوچان منتقل شده بود.

تا زمان تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید