خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امین عادل احمدیان، وکیل دادگستری آزاد شد

امین عادل احمدیان، وکیل دادگستری آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امین عادل احمدیان، وکیل دادگستری با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امین عادل احمدیان، وکیل دادگستری از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

سعید شیخ، وکیل دادگستری روز چهارشنبه پنجم بهمن ماه ۱۴۰۱، اعلام کرد: “با پیگیری های به عمل آمده از سوی رییس محترم کانون وکلای دادگستری مرکز امین عادل احمدیان همکار عزیزمان آزاد شد.”

امین عادل احمدیان پیشتر در تاریخ ۳ آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. وی پس از بازداشت به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به الف-یک و سپس به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این وکیل دادگستری اطلاعی حاصل نشده است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید