خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401, 31st of January 2023      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ساعت ۱۸:۴۳:۲۰

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – ۵ زندانی محکوم به اعدام در زندان های بوشهر، برازجان، خلخال، لاهیجان و تهران در پی کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون، ۹ زندانی در زندان خلخال با کسب رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری ایرنا، دو زندانی محکوم به اعدام در زندان های بوشهر و برازجان از چوبه دار رهایی یافتند.

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر در این خصوص گفت: “دو زندانی محکوم به اعدام بعد از ۹ سال حبس با کسب رضایت اولیای دم در زندان‌های بوشهر و برازجان از چوبه دار رهایی یافت.”

محتشم حسینی در ادامه افزود: “یکی از محکومان به اعدام در درگیری سال ۱۳۹۲ در استان گلستان محکوم به اعدام شد که پس از ۹ سال حبس در زندان بوشهر با تلاش شورای حل اختلاف زندان، ستاد صبر، همکاری معتمدان و با کسب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافت. فرد دیگری که در پی درگیری به اعدام محکوم شده بود و در زندان برازجان ۹ سال حبس گذرانده است پای چوبه دار با تلاش شورای حل اختلاف زندان، معتمدان و کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.”

رهایی یک زندانی از اعدام در خلخال

به گزارش خبرگزاری ایرنا، یک زندانی محکوم به اعدام در زندان خلخال با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل در این خصوص گفت: “هشت ماه پیش در یکی از روستاهای حومه شهرستان خلخال، اختلاف دو دوست قدیمی و نبود مهارت در کنترل خشم، به درگیری و در نهایت قتل یکی از طرفین منجر شده بود.”

یاسر امجدی افزود: “به همت رئیس و مسئول فرهنگی زندان خلخال و پیگیری‌های مستمر شعبه شورای حل اختلاف این زندان و در پی کسب رضایت اولیای دم، در هفته جاری این زندانی از چوبه دار رهایی یافت.”

همچنین در این گزارش آمده است، از ابتدای سال جاری تاکنون این نهمین پرونده محکوم به اعدام است که به همت مسئولان زندان منجر به رضایت اولیای دم و رهایی زندانیان از چوبه دار شده است.

رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

به گزارش همشهری آنلاین، یک زندانی در تهران در پی کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، این زندانی متهم است که در مرداد سال ۱۳۹۹، مردی جوان را با ۲ ضربه چاقو به قتل رساند. متهم، پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شد و مدتی بعد توسط شعبه دوم دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد. سپس پرونده برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد.

در نهایت این زندانی با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، متهم که اکنون مردی ۴۵ ساله است به‌ زودی در دادگاه کیفری پای میز محاکمه می‌رود تا از لحاظ جنبه عمومی محاکمه شود.

رهایی یک زندانی از اعدام در لاهیجان

به گزارش خبرگزاری میزان، یک زندانی محکوم به اعدام در لاهیجان با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

رئیس توسعه حل اختلاف استان گیلان در این خصوص گفت: “دی ماه سال ۱۳۹۲ در یک نزاع دسته جمعی جوان ۲۸ ساله اهل و ساکن شهرستان لاهیجان جان باخت و در پی این اتفاق، متهم ۳۲ ساله به اعدام محکوم شد.”

وی در ادامه افزود: “پس از سپری شدن مراحل قانونی پرونده و صدور حکم محکومیت، این پرونده جهت اخذ رضایت و حصول سازش به شورای حل اختلاف ویژه زندان لاهیجان ارجاع شد. این زندانی محکوم به اعدام پس از تحمل ۱۱ سال حبس با همت شورای حل اختلاف شهرستان لاهیجان از چوبه دار رهایی یافت.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید