خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت سیف الله حسینی، روحانی اهل سنت از حبس و شلاق تا خلع لباس روحانیت

محکومیت سیف الله حسینی، روحانی اهل سنت از حبس و شلاق تا خلع لباس روحانیت

خبرگزاری هرانا – سیف الله حسینی، روحانی اهل سنت توسط دادگاه ویژه روحانیت همدان به ١٧ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، خلع لباس روحانیت و دو سال تبعید به اردبیل محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، سیف الله حسینی توسط دادگاه محکوم شد.

بر اساس این رای که توسط دادگاه ویژه روحانیت همدان صادر و روز چهارشنبه پنجم بهمن‌ ماه، به خانواده آقای حسینی ابلاغ شده است، وی از بابت  اتهامات “عضویت مکتب قرآن کردستان” به شش سال حبس، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۵ ماه حبس، “تحریک مردم برای بر هم زدن امنیت کشور” به شش سال حبس، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر جمهوری اسلامی ایران” به دو سال و شش ماه حبس، “اخلال در نظم عمومی” به  ۱۵ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق، خلع لباس روحانیت و دو سال تبعید به اردبیل محکوم شده است.

سیف الله حسینی، روحانی اهل سنت و امام جماعت مسجد خاتم انبیا شهر جوانرود در تاریخ ۲۱ آذرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بازداشتگاه سپاه نبی اکرم کرمانشاه شد.

پس از بازداشت وی، شماری از شهروندان جوانرود در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید