خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, گزارش تصویری  >  تحقیر ده ها متهم پیش از محاکمه در تهران/ گزارش تصویری

تحقیر ده ها متهم پیش از محاکمه در تهران/ گزارش تصویری

خبرگزاری هرانا – نیروی انتظامی تهران بزرگ، ده ها متهم جرائم عمومی را پیش از انجام مراحل دادرسی در انظار عموم به نمایش گذاشت. تحقیر متهمان خلاف قانون اساسی و معاهدات حقوق بشری است. داروهای سقط جنین و شلوار های طرح دار از جمله اموالی است که پلیس از متهمان کشف و ضبط کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، نیروی انتظامی تهران بزرگ، دهها متهم جرائم عمومی را پیش از محاکمه در انظار عموم به نمایش گذاشت.

برخی از اموال مکشوفه از متهمان در جریان مراسم طرح موسوم به «اقتدار» به همراه تعدادی از این شهروندان، برخلاف اصل حفظ کرامت انسانی، توسط نیروی انتظامی به نمایش گذاشته شدند.

طی این مراسم که در مقر ستاد فرماندهی تهران برگزار شد، حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت ۱۲۴ نفر تحت عنوان “ارازل و اوباش” در ارتباط با این طرح خبر داد. در تصاویر منتشر شده در این خصوص، برخی از اموال مکشوفه از بازداشت شدگان نظیر داروهای سقط جنین، مشروبات الکلی، ابزار و وسایل شرط بندی، شلوار های طرح دار و موتور به چشم می خورد.

در ادامه این گزارش، تصاویری که خبرگزاری رسمی قوه قضاییه در این رابطه منتشر کرده است را مشاهده می‌کنید:

در سال‌های اخیر نیروهای انتظامی هر از گاهی اقدام به تحقیر متهمان در جریان یک مراسم و یا در سطح شهر می‌ کنند. اقدامی که مغایر با مقاوله نامه های حقوق بشری، قوانین داخلی و نقض کرامت انسانی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید