خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ آرام گوهری برای بار دوم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

اعتراضات سراسری؛ آرام گوهری برای بار دوم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – آرام گوهری زندانی امنیتی سابق، توسط نیروهای امنیتی در میاندوآب بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. وی پیشتر نیز یک بار در ارتباط با اعتراضات سراسری در ارومیه بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرام گوهری، زندانی امنیتی سابق توسط نیروهای امنیتی در میاندوآب بازداشت شد.

یک منبع مطلع در خصوص دستگیری وی به هرانا گفت: “بازداشت آقای گوهری توسط ماموران اداره اطلاعات میاندوآب در حالی صورت گرفت که وی در مراسم یکی از جانباختگان اعتراضات سراسری قصد سخنرانی داشت.”

این شهروند پیشتر نیز در ارتباط با اعتراضات سراسری یک بار توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت شده بود.

 آرام گوهری، زندانی امنیتی روز یکشنبه ۲۲ خرداد امسال، به صورت مشروط آزاد شده بود.

تا لحظه تنظیم این خبر، از محل نگهداری و آخرین وضعیت این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید