خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تلویزیون

برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تلویزیون

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تلویزیون برگزار شد. این شهروند در تاریخ ۲۹ آبان، به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از یک هفته با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مدارا، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تلویزیون برگزار شد.

براساس این گزارش، این جلسه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شده است.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

خانم قاضیانی روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه، به دلیل آنچه که “ارتباط با رسانه‌های معاند و ضد انقلاب” عنوان شد، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و روز یکشنبه ۶ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

گفتنی است، پیشتر هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تلویزیون در حمایت از اعتراضات سراسری، با برداشتن حجاب، اعتراض خود را نشان داده و در صفحه شخصی خود نوشته بود: “شاید این آخرین پست من باشد. از این لحظه به بعد، هراتفاقی برایم بیفتد، بدانید که من تا اخرین نفس کنار مردم ایران هستم.”

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید