خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی دو زندانی از چوبه دار

صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی دو زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – یک زندانی مرد در گنبدکاووس توسط دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد. از سوی دیگر، دو زندانی در شهرستان های خوی و صحنه که پیشتر در پرونده هایی جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. در گزارشی دیگر مسئولان قضایی در استانهای کردستان و خوزستان از رهایی دهها زندانی از اعدام در استان های متبوع خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، یک متهم در گنبدکاووس از توابع استان گلستان از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، این شهروند متهم است که در شامگاه ۲۵ شهریور در جریان یک نزاع دسته جمعی در یکی از روستاهای شهرستان رامیان، “علی سراوانی”، از ماموران نیروی انتظامی را به قتل رسانده بود.

در این گزارش آمده است که این حکم توسط دادگاه کیفری یک گنبدکاووس صادر و پرونده برای فرجام خواهی به دیوان عالی کشور فرستاده شده است.

رهایی یک زندانی از اعدام در خوی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از رهایی یک زندانی از اعدام در شهرستان خوی خبر داد.

ناصر عتباتی گفت: “صبحگاه روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه هنگام اجرای حکم اعدام یک محکوم در زندان شهرستان خوی، با تلاش مقامات قضایی و کارکنان زندان، موضوع منجر به مصالحه شد و با گذشت اولیاء دم در زمان اجرای حکم، محکوم علیه از مجازات مرگ رهایی و فرصت دوباره زندگی یافت”.

رهایی یک زندانی از اعدام در شهرستان صحنه

به گزارش ایرنا، رییس دادگستری شهرستان صحنه گفت: “گذشت اولیای دم، فرصت زندگی دوباره را به یک محکوم به اعدام داد”.

صادق عزیزی، اظهار کرد: “به دنبال وقوع یک درگیری در منطقه دربند شهرستان صحنه در سال ۱۳۹۶ متأسفانه یک شهروند متولد ۱۳۸۰ به کما رفته و پس از پنج سال، ابتدای امسال درگذشت”.

وی افزود: “پس از این درگیری، متهم دستگیر و تاکنون در زندان مرکزی کرمانشاه بود که سرانجام پس از تشکیل جلسات متعدد، با وساطت معتمدان و پیگیری‌های سفیران صلح و مسئولان قضایی، اولیای دم از حق قانونی خود گذشتند”.

رهایی ۱۲ زندانی از اعدام در استان های ایلام و کردستان طی سال جاری

به گزارش فارس، معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان کردستان اظهار کرد: “طی ده ماه ابتدایی سال جاری، تعداد پنج فقره اعدام منجر به صلح و سازش شده است”.

به گفته بهادر اسدی، “طی این مدت تعداد ۴۹ پرونده اعدام به منظور سازش، به شورای حل اختلاف استان ارجاع شده است”.

همچنین رئیس شوراهای حل اختلاف استان ایلام گفت: “هفت پرونده منجر به اعدام در این استان طی سال جاری به برقراری صلح و سازش بین طرفین انجامیده است”.

رهایی ۷۵ زندانی از اعدام در استان خوزستان طی سال جاری

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، ۷۵ زندانی در استان خوزستان که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، از مجازات اعدام رهایی یافتند.

بر اساس این گزارش، رهایی این زندانیان از اعدام، در پی گذشت اولیای دم صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید