خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  افزایش تعداد روزنامه نگاران بازداشت شده؛ سعیده شفیعی بازداشت شد

افزایش تعداد روزنامه نگاران بازداشت شده؛ سعیده شفیعی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – سعیده شفیعی، نویسنده و روزنامه نگار توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. از دلایل بازداشت و ارگان بازداشت کننده وی اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲ بهمن ماه ۱۴۰۱، سعیده شفیعی، نویسنده و روزنامه نگار بازداشت شد.

حسن همایون، همسر خانم شفیعی با اعلام این خبر گفت: “همسرم سعیده شفیعی، امروز با حضور نیروهای امنیتی در منزل بازداشت شد. عمیقا نگران سلامتی حال وی هستم.”

تاکنون از محل نگهداری، دلایل بازداشت و ارگان بازداشت کننده این شهروند، اطلاعی حاصل نشده است.

سعیده شفیعی، روزنامه نگار و نویسنده کتاب های دخترپیچ و ایستگاه گورخوان است.

بر اساس اطلاعات آماری خبرگزاری هرانا، در پی اعتراضات سراسری اخیر دست کم تا این لحظه ۷۹ روزنامه نگار و اصحاب رسانه بازداشت شده اند.


در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید