خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ گزارشی از بازداشت و آزادی میثم غلامی در همدان

اعتراضات سراسری؛ گزارشی از بازداشت و آزادی میثم غلامی در همدان

خبرگزاری هرانا – میثم غلامی، زندانی سیاسی سابق، در تاریخ ۹ مهرماه امسال در جریان اعتراضات سراسری در کبودرآهنگ واقع در همدان بازداشت و در تاریخ ۲۳ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان الوند همدان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میثم غلامی، زندانی سیاسی سابق، در تاریخ ۲۳ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان همدان آزاد شد.

آقای غلامی ۹ مهرماه امسال در جریان اعتراضات سراسری در کبودرآهنگ بازداشت و پس از ۱۲ روز نگهداری در یکی از بازداشتگاه های امنیتی نهایتا به زندان همدان منتقل شده بود.

یک منبع مطلع در گفت و گو با هرانا اتهامات انتسابی به آقای غلامی را ارتباط با زندانیان سیاسی و خبررسانی در رابطه با وضعیت آنها، تبلیغ علیه نظام و حمایت از اعتراضات سراسری عنوان کرده است.

میثم غلامی، پیشتر نیز در سال ۹۹ بازداشت و در تاریخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهریار از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

وی نهایتا در تاریخ ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰، با پایان دوران محکومیت از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید