خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت یک شهروند همزمان با آزادی حسن یونسی، وکیل دادگستری

تداوم بازداشت یک شهروند همزمان با آزادی حسن یونسی، وکیل دادگستری

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، ژیلا خیر، فعال صنفی معلمان از زندان عادل آباد شیراز به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد. همچنین حسن یونسی، وکیل دادگستری آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانون صنفی معلمان ایران، ژیلا خیر، معلم و فعال صنفی معلمان به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد.

براساس این گزارش، این فعال صنفی معلمان که پیشتر در تاریخ ۱ آذر ماه ۱۴۰۱، در ارتباط با اعتراضات سراسری در کازرون، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، سه روز پیش از زندان عادل آباد شیراز به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد.

همچنین به گزارش امتداد حسن یونسی، وکیل دادگستری آزاد شد.

وی پیشتر در تاریخ ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۱، به همراه مصطفی نیلی، وکیل دادگستری در فرودگاه مهر آباد بازداشت شده بود و دو روز بعد طی تماس کوتاهی با خانواده از بازداشت خود خبر داد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید