خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آزادی سه شهروند بازداشتی با قرار وثیقه همزمان با تداوم بازداشت تنی دیگر

آزادی سه شهروند بازداشتی با قرار وثیقه همزمان با تداوم بازداشت تنی دیگر

خبرگزاری هرانا – مائده اولاد قره گوز و محمد جاویدی شهروندان ساکن تبریز و همچنین میلاد فدایی اصل روزنامه نگار و فعال مدنی ساکن تهران، با تودیع قرار وثیقه از زندان های تبریز و اوین آزاد شدند. همچنین صبا شعردوست، روزنامه نگار و فعال حقوق زنان، علیرغم گذشت بیش از ۵۰ روز از زمان دستگیری، کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مائده اولاد قره گوز و محمد جاویدی، شهروندان ساکن تبریز از زندان این شهر آزاد شدند.

آزادی این شهروندان با تودیع قرار وثیقه به ترتیب ۱۰۰ و ۷۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

خانم اولاد قره گوز پیشتر در تاریخ ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۱، پس از احضار به یکی از مراجع امنیتی-قضایی، بازداشت و سپس به زندان تبریز منتقل شد.

این زن معترض پیشتر نیز در تاریخ ۶ مهرماه امسال، به علت انتشار مطالبی در صفحه شخصی خود بازداشت و حدود دو هفته بعد با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

همچنین محمد جاویدی، شهروند ساکن تبریز، نیمه اول آبان ماه امسال در رابطه با اعتراضات سراسری در تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. وی سپس به زندان این شهر انتقال داده شد.

بنابر خبری دیگر به نقل از امتداد، میلاد فدایی اصل روزنامه نگار و فعال مدنی، امروز شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۱، با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

هرانا پیشتر در تاریخ ۱۸ مهرماه امسال از بازداشت آقای فدایی اصل به همراه همسرش صبا شعردوست، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی اش واقع در تهران خبر داده بود.

صبا شعردوست، روزنامه نگار و فعال حقوق زنان، علیرغم گذشت ۵۴ روز از زمان دستگیری، کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید