خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ هادی امیرمحسنی به بیش از ۴ سال حبس محکوم شد

اعتراضات سراسری؛ هادی امیرمحسنی به بیش از ۴ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – هادی امیرمحسنی، دانشجوی دانشگاه امام صادق به ۴ سال و ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی در جریان اعتراضات سراسری در تهران بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، هادی امیرمحسنی به تحمل حبس محکوم شد.

براساس این گزارش، این دانشجوی رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه امام صادق، بابت اتهامات اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی به تحمل ۴ سال و ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی در تاریخ ۲ مهرماه سال جاری در خیابان ۱۶ آذر تهران در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید