خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بابک مرادی فر، با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

بابک مرادی فر، با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – بابک مرادی فر، فعال سیاسی با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. وی، اواسط مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱، بابک مرادی فر، فعال سیاسی از زندان اوین آزاد شد.

آزادی این شهروند با تودیع قرار وثیقه به شیوه موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است. وی، اواسط مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شده بود.

یک منبع مطلع در این رابطه به هرانا گفت: “وضعیت سلامتی آقای مرادی فر پس از آزادی مناسب نیست. وی در حال حاضر به خرم آباد سفر کرده تا جهت پیگیری گزارش و پرونده اطلاعات نیروی انتظامی به دادسرای این شهر مراجعه کند.”

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید