خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مهدی امیرپور، خبرنگار ورزشی بازداشت شد

مهدی امیرپور، خبرنگار ورزشی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۶ آذر، مهدی امیرپور، خبرنگار ورزشی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. ماموران ضمن تفتیش منزل، شماری از وسایل شخصی وی از جمله تلفن همراه و لپ تاپ را ضبط کرده و با خود بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱، مهدی امیرپور، خبرنگار ورزشی بازداشت شد.

صدف فاطمی، همسر مهدی امیرپور با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود نوشت: “ساعت ۲ نیمه شب، ماموران وزارت اطلاعات با حضور در منزلمان، همسرم را بازداشت کرده و موبایل و لپ‌تاپش را هم با خود بردند. او چند ساعت بعد در تماس تلفنی کوتاهی از حضور خود در زندان اوین خبر داد”.

تا لحظه تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست اما احتمال میرود بازداشت آقای امیرپور به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری صورت گرفته باشد.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید