خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان دوران محکومیت؛ ملیحه جعفری از زندان اوین آزاد شد

با پایان دوران محکومیت؛ ملیحه جعفری از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲ آذرماه، ملیحه جعفری، دانشجوی دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ با پایان دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد. خانم جعفری، از خردادماه سال جاری دوران محکومیت شش ماهه خود را در بند زنان زندان اوین سپری میکرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲ آذرماه ۱۴۰۱، ملیحه جعفری از زندان اوین آزاد شد.

آزادی خانم جعفری با پایان دوران محکومیت وی صورت گرفته است.

ملیحه جعفری که پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ بازداشت شده و در تاریخ ۱۰ آذرماه همان سال به همراه مریم جعفری و دو تن دیگر از دانشجویان دانشگاه تهران با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۳ اسفند ماه ۹۸، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری، از بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی کشور” به شش ماه حبس و مجازات‌های دیگر از جمله ارائه‌ خدمات عمومی رایگان به مدت دو ماه تحت نظر شورای فرهنگی-اجتماعی زنان و خانواده وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی، پژوهش درباره حجاب اسلامی و آثار آن در ۹۰ صفحه‌ دست‌نویس تحت نظارت شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده و همچنین رونویسی از سه کتاب “خاطرات سفیر”، “پسرک فلافل فروش” و “سه دقیقه در قیامت” محکوم شده بود.

این فعال کودکان کار و دانشجو در تاریخ ۱ خردادماه ۱۴۰۱، طی ابلاغیه ای جهت اجرای حکم به شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین به ریاست قاضی امیرحسین تاریان احضار و در تاریخ ۲۱ خردادماه، جهت تحمل دوران حبس خود راهی زندان اوین شد.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید