خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت یک شهروند در پردیس به دلیل ارسال تصاویر به رسانه های خارجی

بازداشت یک شهروند در پردیس به دلیل ارسال تصاویر به رسانه های خارجی

خبرگزاری هرانا – فرمانده سپاه شهرستان پردیس در استان تهران از بازداشت یک شهروند به دلیل ارسال تصاویر به رسانه های خارجی، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از تسنیم، یک شهروند در شهرستان پردیس بازداشت شد.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس علت بازداشت این شهروند را “ارسال تصاویر به رسانه‌های ضد انقلاب و شبکه‌های ترکیه‌ای” عنوان کرد.

در این گزارش به هویت و محل نگهداری این شهروند اشاره نشده و احتمال میرود بازداشت وی به دلیل ارسال تصاویر اعتراضات سراسری در ایران صورت گرفته باشد.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید