خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت سه شهروند توسط نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف

بازداشت سه شهروند توسط نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – نادر رئیسی شهروند اهل شهر جالق توسط نیروهای امنیتی در سراوان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین، علیرضا نوری و داریوش صیدی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، در تاریخ ۲۴ آبان توسط ماموران امنیتی بازداشت و سپس به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای صنفی دانشجویان کشور، روز پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱، دو دانشجو توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، هویت این دانشجویان “علیرضا نوری و داریوش صیدی دانشجویان ریاضی دانشگاه امیرکبیر” عنوان شده است. این دانشجویان پس از بازداشت به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده اند.

در خبری دیگر به گزارش حال وش، روز جمعه ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۱، یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سراوان بازداشت شده است.

هویت این شهروند «نادر رئیسی (چاکری)، فرزند عبدالقادر و اهل شهر جالق» عنوان شده است.

تاکنون از محل نگهداری و آخرین وضعیت این شهروند اطلاعاتی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید