خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  آتش سوزی در اوین؛ گزارشی از آخرین وضعیت زندانیان سیاسی منتقل شده به زندان رجایی شهر

آتش سوزی در اوین؛ گزارشی از آخرین وضعیت زندانیان سیاسی منتقل شده به زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – ۴۲ تن از زندانیان سیاسی زندان اوین که در پی رخدادهای شنبه شب ۲۳ مهرماه از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند، کماکان در شرایط نامناسبی به سر میبرند. این زندانیان طی روزهای اخیر از قرنطینه زندان رجایی شهر به بند ۱۰ این زندان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۴۲ تن از زندانیان سیاسی اوین که به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند کماکان در شرایط نامناسبی به سر میبرند.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت این زندانیان به هرانا گفت: «زندانیان از بند قرنطینه زندان رجایی شهر به بند ۱۰ سالن ۳۰ این زندان منتقل شدند. ۲۰ نفر در یک اتاق و ۲۲ نفر در اتاقی دیگر محبوس هستند. این اتاق ها امکانات استانداردی ندارد و مسئولان زندان فقط در هر اتاق تعداد محدودی تخت و یک یخچال گذاشته اند و حتی یکی از این اتاق ها تلویزیون هم ندارد».

این منبع مطلع افزود: «این زندانیان به وسایل شخصی خود دسترسی ندارند. مسئولان فقط تعداد کمی از لباس های هر زندانی را از اوین به رجایی شهر آوردند و به آن ها تحویل دادند. برخی از این زندانیان با باتون و یا گلوله ساچمه ای مصدوم شدند و علیرغم شرایط نا مناسب جسمی، بدون رسیدگی پزشکی در بند قرنطینه نگهداری به سربردند».

محمد ترکمانی، مهدی صابرعلیا، پوریا مضروب، مصطفی رمضانی، مسعود ترکمن، کسری بنی عامریان، وحید بنی عامریان، صادق امیری، پوریا شهرابی توفیق، مهدی عباس پور، محمد ایران نژاد، بهروز منتظر، میثم محمدی، امیرعباس آزرم وند، میثم دهبان زاده، محمد شریعت، مجید روشن نژاد، حسین کیهانی، پویا قبادی، یاشار تبریزی، محسن صادق پور کرد مهینی، یاشار دارالشفا، کاوه دارالشفا، نعمت الله (کاوه) حکیمی، محمدعلی نبی، حمیدرضا محمودیان، ابوالفضل نژادفتح، امیرحسین ردان، رسول قربانی، عادل گرجی، کریم عزیزی محمدی، مرتضی بهاری، حسین کتلوق، محمد دانیالی، آرش جوهری، اسماعیل گرامی، مجتبی توکل، محمد اقبالی، شهروز رمضان افشار، اکبر باقری، حسین کیهانی و کریم عزیز محمدی اسامی ۴۲ زندانی سیاسی است که از زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شده اند.

گفتنی است که علاوه بر این زندانیان اخیرا دو زندانی سیاسی دیگر به نام های مسیب رئیسی یگانه و علی افخم ابراهیمی نیز از زندان اوین به قرنطینه زندان رجایی شهر منتقل شدند.

شنبه شب ۲۳ مهر ۱۴۰۱، به دنبال متشنج شدن فضای زندان اوین، آتش بر فراز این زندان روئیت شد و صدای تیراندازی و انفجار به گوش رسید و برخلاف ادعای مسئولان مبنی بر کنترل آتش سوزی و درگیری، صدای تیراندازی تا ساعتها ادامه داشت. در پی این وقایع، شماری از زندانیان به خارج از این زندان منتقل شدند. تعدادی از آنها به زندان رجایی شهر و زندان تهران بزرگ منتقل شدند و از وضعیت برخی نیز اطلاعی در دست نیست.

پیش از این یک منبع مطلع در خصوص وضعیت زندانیانی که به زندان رجایی شهر منتقل شده اند، به هرانا گفته بود: “شماری از آنها که بر اثر ضربات باتون و اصابت تیرهای ساچمه ای دچار مجروحیت عمدتا سطحی شده بودند، از دریافت خدمات پزشکی مناسب محروم هستند.”

گزارش اول هرانا از آخرین تحولات صورت گرفته در زندان اوین را از طریق این لینک اینجا مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید