خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه فعال کارگری

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه فعال کارگری

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات محمد ایران نژاد، مرتضی صیدی و نصرالله امیرلو، فعالین کارگری در تاریخ ۲ آبان ماه در شعبه ١٠١ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قدس برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد ایران نژاد، مرتضی صیدی و نصرالله امیرلو فعالین کارگری جهت دفاع از اتهام انتسابی احضار شدند.

در احضاریه ای که به تازگی توسط شعبه ١٠١ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قدس صادر و به آنها ابلاغ شده است، از این افراد خواسته شده که روز دوشنبه ۲ آبان ماه، جهت رسیدگی به اتهام تشکیل گروه به قصد بر هم زدن امنیت کشور در این شعبه حاضر شوند.

این فعالین کارگری پیش از این در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۴۰۱، با دریافت ابلاغیه‌ ای جهت اخذ آخرین دفاع در خصوص اتهام مطروحه، به دادسرای ناحیه ۳۳ تهران احضار شدند.

از میان این افراد، محمد ایران نژاد در پرونده پیشین خود به ۳ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال و ۹ ماه زندان برای وی قابل اجراست. او در تاریخ ۵ تیرماه ۱۴۰۱، جهت تحمل دوران محکومیتش راهی زندان اوین شد. او پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. هرانا ۱۵ شهریور امسال، طی گزارشی به شرح آخرین وضعیت آقای ایران نژاد در زندان اوین پرداخته بود.

مرتضی صیدی و نصرالله امیرلو، روز جمعه ۲۶ فروردین ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. آنها پس از چند روز از پلیس امنیت قلعه حسن خان تهران به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.

آقای امیرلو در تاریخ ۱۲ اردیبهشت و آقای صیدی در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه با تودیع قرار وثیقه از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شدند.

هرانا در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه سال ۹۹ نیز از تفتیش منزل مرتضی صیدی توسط نیروهای امنیتی خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید