خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ ۴ شهروند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند

اعتراضات سراسری؛ ۴ شهروند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – طی روز های اخیر ۴ شهروند از جمله دو دانشجو در شهر های تهران، کرمان، شوش و اهواز در جریان اعتراضات سراسری بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو شهروند در شوش و اهواز بازداشت شدند.

روز یکشنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۱، على اسد، ۳۱ ساله، متاهل و اهل شهر شوش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. طی هفته اخیر نیز رسول موسوى، ۳۴ ساله، شهروند ساکن اهواز در یکى از خیابان هاى اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

همچنین به گزارش شوراهای صنفی دانشجویان کشور، روز سه شنبه ۱۲ مهرماه، آناهیتا هاشمی‌ پور، دانشجوی کارشناسی روان‌شناسی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تهران و یحیی پاتشیک‌ پور، دانشجوی ارشد هنر دانشگاه شهید باهنر کرمان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید