خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت چهار شهروند توسط نیروهای امنیتی در تهران و نقده

اعتراضات سراسری؛ بازداشت چهار شهروند توسط نیروهای امنیتی در تهران و نقده

خبرگزاری هرانا – در روزهای اخیر، چهار شهروند از جمله سه دانشجو به نام های سلیم پیشداد،‌ سجاد جیریایی، جواد آزاد و عادل منصوری در شهرهای نقده و تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. دو تن از این دانشجوها به اسامی جواد آزاد و عادل منصوری به زندان تهران بزرگ منقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای صنفی دانشجویان، سجاد جیریایی، جواد آزاد و عادل منصوری در تهران بازداشت شدند.

بازداشت سجاد جیریایی، دانشجوی دانشگاه علوم قضایی و دانش آموخته دانشگاه آیت الله بروجردی در منزل شخصی خود صورت گرفته است و از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

همچنین، جواد آزاد و عادل منصوری هر دو دانشجوی رشته MBA دانشگاه علامه طباطبائی روز دوشنبه ۴ مهر،‌حوالی مترو طرشت بازداشت و پس از گذشت دو روز به زندان تهران بزرگ منتقل شدند.

بعلاوه کردپا از باداشت یک شهروند به هویت «سلیم پیشداد و اهل روستای قارنا از توابع نقده» خبر داد.

براساس این گزارش، آقای پیشداد حدود دو هفته گذشته در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

تاکنون از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

جهت مطالعه آخرین وقایع پیرامون اعتراضات و بازداشت های صورت گرفته تا یازدهمین روز اعتراضات در ایران، به این لینک مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید