خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک شهروند همزمان با آزادی ۲ شهروند دیگر

اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک شهروند همزمان با آزادی ۲ شهروند دیگر

خبرگزاری هرانا – کامران خضری‌نژاد شهروند ساکن نقده روز پنجشنبه ۷ مهر، در جریان اعتراضات سراسری بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همزمان نیکان مصطفوی و حبیب دانشور که پیشتر بازداشت شده بودند، با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حبیب دانشور شهروند ساکن تهران و نیکان مصطفوی شهروند ساکن گرگان با تودیع قرار وثیقه، به شیوه موقت آزاد شدند.

آزادی خانم مصطفوی با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی از زندان گرگان صورت گرفته است.

وی در تاریخ ۷ مهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

همچنین روز پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱، کامران خضری‌نژاد شهروند ساکن نقده توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بازداشت این شهروند در منزل شخصی وی صورت گرفته و تا کنون از محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دست نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

جهت مطالعه آخرین وقایع پیرامون اعتراضات و بازداشت های صورت گرفته تا یازدهمین روز اعتراضات در ایران، به این لینک مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید