خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آرش عفتی و میثم بهشتی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند

آرش عفتی و میثم بهشتی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – آرش عفتی و میثم بهشتی به ترتیب شهروندان ساکن تبریز و تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش عفتی و میثم بهشتی به ترتیب در تبریز و تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

ماموران در زمان بازداشت آرش عفتی، ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی از جمله لپ تاپ، تلفن همراه، کتاب ها و گاوصندوق وی را ضبط کرده و با خود بردند.

از میان آنها بازداشت میثم بهشتی حدود یک هفته پیش و در منزل شخصی وی واقع در تهران صورت گرفته است. این شهروند اهل موغان اردبیل ساکن تهران است.

تاکنون از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

جهت مطالعه آخرین وقایع پیرامون اعتراضات و بازداشت های صورت گرفته تا یازدهمین روز اعتراضات در ایران، به این لینک مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید