خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی گلرخ ایرایی

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی گلرخ ایرایی

خبرگزاری هرانا – گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی سابق، علیرغم گذشت حدود یک هفته از زمان دستگیری، کماکان در وضعیت بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. وی طی تماسی که با خانواده خود داشته، از درد شدید کمر و شکم به دلیل ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی در حین بازداشت خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱، گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی سابق، علیرغم گذشت ۶ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

وی طی تماسی که با خانواده خود داشته، از درد شدید کمر و شکم به دلیل ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی در حین بازداشت خبر داده است.

یک منبع مطلع در این رابطه به هرانا گفت: “ماموران امنیتی در زمان بازداشت در منزل خانم ایرایی را شکسته و وارد اتاق او شده اند. همچنین ماموران با لگد به شکم وی ضربه زده که باعث شده او به کابینت اتاق برخورد کند و این امر موجب آسیب شدید در ناحیه کمر و شکم وی شده است.”

گلرخ ایرایی، روز دوشنبه ۴ مهرماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت شد. نیروهای امنیتی در جریان بازداشت اقدام به تفتیش منزل و ضبط برخی از لوازم شخصی وی کرده اند.

خانم ایرایی پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. در آخرین مورد وی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد. دادگاه همچنین علاوه بر این او را به ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب محکوم کرد. این حکم مدتی بعد در مرحله تجدید نظر بدون تشکیل جلسه دادگاه عینا تائید و به وی ابلاغ شد. بر اساس حکم صادره با اعمال ماده ۱۳۴ مدت ۲ سال و ۱ ماه از این حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

فروردین‌ماه سال گذشته خانم ایرایی در حالی که از برگزاری جلسه دادگاه هیچگونه اطلاعی نداشت توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به صورت غیابی از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان، ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

گلرخ ایرایی، نهایتا روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، از زندان آمل آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید