خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک شهروند معترض در گچساران

اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک شهروند معترض در گچساران

خبرگزاری هرانا – محمد امین زاده دیل در شهرستان گچساران، در رابطه با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد امین زاده دیل شهروند معترض در گچساران بازداشت شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: «محمد امین زاده دیل، ابتدای هفته جاری در شهرستان گچساران دستگیر شده است، کماکان در بازداشتگاه یک نهاد امنیتی در بازداشت بسر میبرد. بی خبری از وضعیت آقای امین زاده دیل، منجر به افزایش نگرانی های خانواده وی در خصوص وضعیت او شده است.»

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

جهت مطالعه آخرین وقایع پیرامون اعتراضات و بازداشت های صورت گرفته تا یازدهمین روز اعتراضات در ایران، به این لینک مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید