خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جبار دستباز و پیمان میرزازاده بازداشت شدند

جبار دستباز و پیمان میرزازاده بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای پنجشنبه ۳۱ شهریور و دوشنبه ۴ مهرماه، جبار دستباز، روزنامه‌ نگار و پیمان میرزازاده، خواننده و زندانی سیاسی سابق در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، طی روزهای پنجشنبه ۳۱ شهریور و دوشنبه ۴ مهرماه ۱۴۰۱، جبار دستباز و پیمان میرزازاده در سنندج و ارومیه بازداشت شدند.

جبار دستباز، روزنامه‌ نگار روز پنجشنبه ۳۱ شهریور و روز دوشنبه ۴ مهرماه، پیمان میرزازاده، خواننده و زندانی سیاسی سابق توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. همچنین آقای دستباز روز پنجشنبه ۳۱ شهریورماه، در یکی از خیابان های سنندج از سوی مامورین امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

تا لحظه تنظیم این خبر، از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

پیمان میرزازاده پیشتر نیز سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در تاریخ ۱۱ شهریور ۹۹، پس از تحمل ۱۹ ماه حبس به صورت مشروط از زندان ارومیه آزاد شده بود.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

جهت مطالعه آخرین واکنش ها و شرح وقایع پیرامون اعتراضات، به این لینک مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید