خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  سنندج؛ زهرا محمدی و ژینا مدرس گرجی دست به اعتصاب غذا زدند

سنندج؛ زهرا محمدی و ژینا مدرس گرجی دست به اعتصاب غذا زدند

خبرگزاری هرانا – زهرا محمدی، شهروند محبوس در بند زنان کانون اصلاح و تربیت سنندج در اعتراض به رفتار نامناسب مسئولان زندان با بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری دست به اعتصاب غذا زد. همچنین ژینا مدرس گرجی که در جریان اعتراضات بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت سنندج منتقل شده است، در اعتراض به ضرب و شتم وی هنگام بازداشت، دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زهرا محمدی و ژینا مدرس گرجی در بند زنان کانون اصلاح و تربیت سنندج دست به اعتصاب غذا زدند.

زهرا محمدی، شهروند اهل سنندج که دوران محکومیت خود را در بند زنان کانون اصلاح و تربیت این شهر سپری می‌کند، از روز یکشنبه ۳ مهر، به همراه جمعی دیگر از زنان زندانی در این بند در اعتراض به رفتار نامناسب مسئولان زندان با بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر دست به اعتصاب غذا زدند و خواهان آزادی بی‌قید و شرط معترضان بازداشتی شدند.

همچنین ژینا مدرس گرجی که طی روزهای اخیر و در جریان اعتراضات سراسری در سنندج بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت این شهر منتقل شده است، در اعتراض به ضرب و شتم وی هنگام بازداشت، دست به اعتصاب غذا زده است.

زهرا محمدی، در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۱ آذرماه همان سال، با تودیع قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان سنندج آزاد شد. تیرماه ۹۹ خانم محمدی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج محاکمه از بابت اتهام تشکیل دسته و جمعیت به قصد برهم زدن امنیت ملی، به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. این محکومیت بهمن‌ماه ٩٩ توسط شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به ریاست قاضی مصطفی طیاری به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

نهایتا در پی رد درخواست اعاده دادرسی خانم محمدی از سوی دیوان عالی کشور، پرونده وی به شعبه اجرای احکام دادسرای سنندج ارسال شد. زهرا محمدی در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۴۰۰، جهت تحمل دوران محکومیت ۵ ساله خود راهی بند زنان کانون اصلاح و تربیت سنندج شد.

زهرا محمدی، ۲۹ ساله، از اعضای انجمن فرهنگی نوژین است که در زمینه تلاش برای حفظ محیط زیست کردستان، مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع این استان و آموزش زبان کردی فعالیت دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید