خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  لیلا میرغفاری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

لیلا میرغفاری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – لیلا میرغفاری، فعال مدنی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی روز جمعه ۲۵ شهریور، در جریان اعتراضات به دنبال جان باختن مهسا (ژینا) امینی، در مقابل بیمارستان کسری بازداشت و به پلیس امنیت تهران منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۱، لیلا میرغفاری، فعال مدنی آزاد شد.

آزادی این شهروند با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است. اتهام مطروحه علیه وی، “اجتماع و تبانی” عنوان شده و مصادیق این اتهام شرکت در تجمع اعتراضی نسبت به جان باختن مهسا (ژینا) امینی عنوان شده است.

روز جمعه ۲۵ شهریور به دنبال جان باختن مهسا امینی، خانم میرغفاری، در مقابل بیمارستان کسری بازداشت و به پلیس امنیت تهران منتقل شد. گفته میشود این فعال مدنی حین بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تلفن همراه وی توسط ماموران ضبط شده و تاکنون به او تحویل داده نشده است.

مهسا (ژینا) امینی زن جوان ۲۲ ساله اهل سقز واقع در استان کردستان که به تهران سفر کرده بود، روز سه شنبه هفته گذشته در ایستگاه مترو حقانی تهران توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی بازداشت شد. ساعاتی بعد پیکر نیمه جان وی از بازداشتگاه به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان کسری منتقل شد و نهایتا امروز جمعه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱، در این بیمارستان جانباخت.

لیلا میرغفاری پیشتر در مهرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و پس از ۶ روز به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی در تاریخ ۱۳ آذرماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در بهمن ماه ۹۸ اوسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

خانم میرغفاری پیشتر در سال ۹۷ نیز توسط دادگاه مجتمع قضایی ارشاد در ارتباط با حمایت از مخالفان حجاب اجباری به پرداخت جریمه نقدی به مبلغ ۳۲ میلیون و دویست هزار ریال معادل ( ۳ میلیون و دویست و بیست هزار تومان) محکوم شد.

لیلا میرغفاری در طول دوره محکومیت خود چند بار به صورت اجباری به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) اعزام شد و اخیرا در پی مصرف داروهای اعصاب و روان و خواب آور با مشکلات عدیده جسمی و روانی مواجه شده است. هرانا در گزارشی به آخرین وضعیت لیلا میرغفاری در زندان قرچک ورامین پرداخته بود. وی نهایتا در روز چهارشنبه ۶ اسفندماه ۹۹، به مرخصی اعزام شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید