خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ممانعت از اعزام گلاره عباسی به بیمارستان با بهانه تراشی مسئولین زندان

ممانعت از اعزام گلاره عباسی به بیمارستان با بهانه تراشی مسئولین زندان

خبرگزاری هرانا – گلاره عباسی، زندانی سیاسی در زندان اوین، روز سه شنبه ۲۲ شهریورماه، دچار حمله قلبی شده و علیرغم حال نامساعد جسمی، به دلیل مخالفت وی با انتقال با دستبند و پابند از اعزام به بیمارستان محروم ماند. خانم عباسی که از بیماری های متعددی رنج میبرد، علیرغم تایید پزشکان مبنی بر عدم توانایی تحمل حبس، کماکان دوران محکومیت ۲ سال و ۶ ماه خود را در این زندان سپری میکند.

گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، گلاره عباسی، زندانی سیاسی دچار حمله قلبی شد.

یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت خانم عباسی به هرانا گفت: “خانم عباسی دچار حمله و سکته قلبی شد. که علیرغم حال نامساعد جسمی، مسئولان زندان اعزام وی به بیمارستان را مشروط به بستن ایشان به تخت با پابند و دستبند کردند. این زندانی سیاسی این شرایط را نپذیرفت و از اعزام به بیمارستان محروم ماند”.

این منبع مطلع افزود: “خانم عباسی هم اکنون از طریق کار در کارگاه چرم دوزی در بند بانوان زندان اوین، اندک درآمدی برای تامین هزینه های خود و فرزندش دارد که با توجه به تشدید بیماری، فعلا توان کار کردن را نیز از دست داده است”.

این زندانی سیاسی که از بیماری هایی همچون دیسک کمر، رماتیسم، آرتروز و تنگی کانال نخاع رنج میبرد، علیرغم تایید پزشکان مبنی بر عدم توانایی تحمل حبس و نیاز فوری به عمل جراحی، تا کنون با اعطای آزادی و یا مرخصی به وی موافقت نشده است.

خانم عباسی پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست ایمان افشاری، از بابت اتهام اجتماع و تبانی، به تحمل ۲ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد.

گلاره عباسی ۴۶ ساله و سرپرست خانواده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید